Warsztaty Soundela 2017

Lubawska Grupa Muzyków

 O warsztatach

„Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia” pisał Władysław Stanisław Reymont.
No właśnie, jeszcze niedawno wydawać by się mogło, że to niemożliwe, że jest to osiągalne tylko w sferze naszych marzeń. Dziś już wiemy, że prawie wszystko jest możliwe jeśli ma się marzenia, wiarę i determinację.
Dzięki owej determinacji przedstawicieli lokalnego środowiska muzyczego, wsparciu Urzędu Miasta Lubawa, Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie oraz sponsorów – pasjonatów muzyki, powołujemy do życia pierwszą edycję ogólnopolskich warsztatów muzycznych „Soundela 2017” (wszelka zbieżność nazw nieprzypadkowa ), które odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie w dniach 26-27 lipca.

Zapowiadają się zatem niesamowite dwa dni warsztatowe oraz jam session 26.07 w lubawskim zajeździe Wichrowe Wzgórze  z udziałem Wykładowców!

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Informacje o warsztatach w pigułce:

Termin: 26-27 lipca (środa, czwartek)

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie, ul. Rzepnikowskiego 44, 14-260 Lubawa

Koszt: 150 zł

Grupy warsztatowe: wokal, gitara, perkusja, gitara basowa, instrumenty klawiszowe

 

Wykładowcy

Zajęcia prowadzone będą w 6 grupach warsztatowych, które poprowadzi prześwietna Kadra Profesorska:

Jacek Królik – gitara, Kierownik Artystyczny Warsztatów

Gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Andrzejem Sikorowskim , Adamem Sztabą, Ewą Bem, Robertem Chojnackim,Zbigniewem Preisnerem.

Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy, w której grał do roku 2009. Współpracuje też z krakowskim środowiskiem jazzowym, występując m.in. w zespole Kreszendo. Wraz z legendarnym gitarzystą Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. Od roku 2008 Jacek prowadzi swój autorski projekt „Królik”, w skład którego wchodzą wybitni krakowscy artyści młodszego pokolenia. Jest autorem muzyki do komedii Juliusza Machulskiego „Ile waży Koń Trojański” . Jest współtwórcą gitarowego projektu Rock Loves Chopin II, w którym grają wybitni polscy instrumentaliści Marek Raduli , Damian Kurasz i Ryszard Sygitowicz.

Od roku 2015 gra w supergrupie Wieko.

W swoim dorobku artysta posiada około sto pięćdziesiąt nagranych płyt. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.

Grażyna Łobaszewska – wokal

Artystka jest rodowitą gdańszczanką i właśnie w tym mieście stawiała swe pierwsze muzyczne kroki.

Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej „drugim domem”. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”. Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday.

Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.

Współpracowała z takimi artystami jak Halina Frąckowiak ,Wojciech Skowroński, Elżbieta Wojnowska, grupa S-26 Andrzeja Ellmana, zespół Egro Band, zespół Crash, Cancer, zespół Janusza Komana, Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Grupa Doktora Q Tadeusza Klimondy i orkiestra Zbigniewa Górnego. W 1974 roku po raz pierwszy wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1976 zdobyła tam nagrodę dziennikarzy za „Nocny spacer”, w 1978 III nagrodę za „Zwierciadło Czasu”, a w 1991 I nagrodę za „Wszystko co złe omija mnie”.

Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu i Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m. in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim oraz Ryszardem Sygitowiczem. Od 1997 współpracuje z Triem Jarosława Śmietany, z którym wystąpiła na wielu festiwalach, między innymi w Danii, Szwecji, Francji, Hiszpanii a nawet Kuwejcie.

Od 2000 r. Grażyna Łobaszewska współpracuje z młodymi, trójmiejskimi Jazzmanami: Piotrem Manią, Patrykiem Stachurą i Kubą Staruszkiewiczem. Od 2008 r. regularnie towarzyszy Grażynie tczewska formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Owocem tej współpracy jest niezliczona ilość koncertów oraz najnowsze wydawnictwo poświęcone pamięci Czesława Niemena pod tytułem „Dziwny jest.”

W 2005 roku ukazała się płyta ,,Prowincja jest piękna” będąca owocem współpracy wokalistki z autorem tekstów, Krzysztofem Loganem Tomaszewskim a także młodym, trójmiejskim Jazzmanem – Piotrem Manią.

Grażyna Łobaszewska prowadzi zajęcia z emisji głosu a także interpretacji piosenki. Od 1997 do 1999 roku prowadziła Studium Piosenki w Gdańsku. W latach 2001-2002 była wykładowcą w Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie a także Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Artystka jest również jurorem na wielu festiwalach piosenki.

Wspaniały kontakt z młodzieżą, chęć dzielenia się swą ogromną wiedzą i doświadczeniem, a także miłością do muzyki sprawiają, że artystka jest również lubianym pedagogiem. Praca dydaktyczna stanowi bardzo ważny aspekt życia wokalistki, której pogoda ducha i wielkie poczucie humoru uwielbiają studenci i warsztatowicze.

Ola Królik – wokal

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej , Studiów Podyplomowych Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Studiów Podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, kier. Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej.
Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu m.in Techniki Alexander, Metody Feldenkraisa, , Techniki Speach Level Singing oraz Belcanto i Voice and Body in Balance. Słuchaczka warsztatów Kristin Linklater, uczestniczka wielu konferencji i wykładów poświęconych pracy z głosem.
Jest wykładowcą PWST w Krakowie w zakresie zajęć z przedmiotu „Impostacja głosu” oraz „Technki mowy” . Prowadzi zajęcia emisji głosu w Krakowskiej Szkole Jazzu.
Wykładowca klas wokalnych licznych warsztatów muzycznych (min. Jaworki, Stalowa Wola, Rzeszów, Koluszki, Kielce, Pułtusk).

Doświadczona artystka estradowa zarówno jako solistka w autorskich projektach oraz zespołach m.in Brathanki, Orange jak i wieloletnia chórzystka w programach telewizyjnych m.in. ,,Jaka to melodia” ,,Szymon Majewski Show”, ,,Ciao Darwin”, ,,Śpiewaj walcz”, Festiwale Polskiej Piosenki w Opolu i w Sopocie.

Niebawem światło dzienne ujrzy autorski projekt Oli, nad którym pracują muzycy z Polski , Anglii i Stanów Zjednoczonych.

Piotr Żaczek – gitara basowa

Swoją edukację rozpoczął w Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w klasie kontrabasu w Krakowie. Po kilkuletniej przygodzie z muzyką klasyczną, nadszedł czas na fascynację muzyką improwizowaną, gdzie nic nie ograniczało możliwości wypowiedzi
Członek zespołu Poluzjanci. Nagrał ponad 100 płyt jako muzyk sesyjny i współpracował z czołówką polskich gwiazd muzycznych (m.in.Ewa Bem, Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Ewa Małas Godlewska & Jose Cura, Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Urszula, Smolik, Anita Lipnicka, Kasia Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Halina Frąckowiak) oraz z wieloma zagranicznymi artystami (m.in. Gordon Haskell, Jim Beard, Dean Brown, Didier Lockwood, José Carreras). Aktualnie współpracuje z Anią Szarmach i Kayah. Oprócz tego w 2006 roku wydał swoja pierwszą solową płytę – Mutru. W 2009 roku wydał swoją drugą płytę – Balboo.

Grzegorz Jabłoński – instrumenty klawiszowe

Producent muzyczny, kompozytor i pianista. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
W swojej karierze pracował z wieloma artystami m. in.:
– Poluzjanci
– Edyta Górniak
– Kayah
– Andrzej Piaseczny
– Anna Maria Jopek
– Ewa Bem
– Urszula Dudziak
– Natalia Kukulska
– Ania Szarmach
– Kuba Badach
– Urszula
– Majka Jeżowska
– Ania Wyszkoni
– Piotr Cugowski
– Łukasz Zagrobelny
i wielu innych.

Był m.in:
– szefem muzycznym 4 edycji programu „IDOL”
– kierownikiem muzycznym programów: „SHOWTIME” , „RODZINA JAK Z NUT”, „WIECZÓR Z JAGIELSKIM”, „BAŁTROCZYK PRZEDSTAWIA”
– kierownikiem muzycznym i aranżerem musicali: „Piaf” , „Rocky Horror Show”, ” BOYBAND”, „Carmen Latina”, „BODO”

Robert Luty – perkusja

Jest jednym z czołowych perkusistów sesyjnych w Polsce. Nagrał ponad 180 płyt z wieloma czołowymi artystami. Rozpoczął swoją edukację muzyczną w wieku zaledwie 5-6 lat. Absolwent Wydziału Jazzu przy ulicy Bednarskiej, uczeń Czesława Bartkowskiego. Nie boi się żadnej stylistyki muzycznej czego potwierdzeniem jest dużą różnorodność stylistyczna płyt w powstawaniu których brał udział. Wysoki profesjonalizm w przygotowaniu i nagraniach studyjnych stawia go w czołówce najczęściej nagrywanych bębniarzy w Polsce. Jak sam twierdzi zdecydowanie bardziej ceni feeling i dobrą energię w utworach, a niżeli sterylne, ekwilibristyczne i pozbawione energii podkłady. Z zamiłowania kierowca rajdowy, posiadający licencję międzynarodową.

Regulamin

Zgłoszenie do udziału w warsztatach muzycznych „Soundela 2017” jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Pobierz Regulamin

 

Zgłoszenia

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionej czytelnie „Karty Zgłoszenia Soundela 2017” na adres warsztaty@lubawskagrupamuzykow.pl.

Pobierz Kartę Zgłoszenia

W przypadku osób niepełnoletnich rodzic lub opiekun prawny zobowiązany jest do wypełnienia „Oświadczenia rodzica/opiekuna”, które należy przesłać wraz z „Kartą Zgłoszenia Soundela 2017”. Oryginał oświadczenia należy dostarczyć organizatorowi w dniu rozpoczęcia warsztatów.

Pobierz Oświadczenie rodzica/opiekuna

 

Program

Program warsztatów może ulec zmianie.

 

Dzień I (26 lipca) Dzień II (27 lipca)
09:00 – 10:00 Rejestracja uczestników

10:00 – 10:15 Oficjalne rozpoczęcie warsztatów

10:30 – 12:30 Zajęcia dydaktyczne

12:30 – 14:00 Przerwa obiadowa

14:00 – 17:00 Zajęcia dydaktyczne

20:00 – 01:00 Jam session

10:00 – 13:00 Zajęcia dydaktyczne

13:00 – 14:30 Przerwa obiadowa

14:30 – 17:30 Zajęcia dydaktyczne

17:30 – 18:00 Podsumowanie i zakończenie

 

 

 

Organizatorzy, sponsorzy, patroni medialni

Organizatorzy


Lubawska Grupa Muzyków

Urząd Miasta Lubawa

Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie

Sponsorzy

 Urząd Miasta Lubawa

 

Wichrowe Wzgórze Planet Club

Bank Spółdzielczy w Lubawie

AMAK Michał Kasprzycki

SAW Studio Creative


Riff
 

Art Studio


DrumStore

Patroni medialni


Polskie Radio Olsztyn

Magazyn Gitarzysta

Gazeta Olsztyńska

UWM FM
 
Głos Lubawski

e-Lubawa
TV Eltronik    Fotografy

 

Baza noclegowa i gastronomiczna

WARSZTATY

Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie

ul. Rzepnikowskiego 44
14-260 Lubawa

– rejestracja
– rozpoczęcie warsztatów
– podsumowanie warsztatów
– grupa gitary
– grupa gitary basowej
– grupa perkusji
– grupa instrumentów klawiszowych

 

Szkoła Podstawowa w Lubawie

ul. Rzepnikowskiego 7
14-260 Lubawa

– grupa wokalu

Wichrowe Wzgórze

ul. Grunwaldzka 20
14-260 Lubawa

– jam session

GASTRONOMIA

Maximus

10% zniżki na hasło „Warsztaty Soundela 2017”!

ul. Rzepnikowskiego 44
14-260 Lubawa

tel. +48 89 645 51 99
tel. +48 502 26 26 49

Odl. 120 m od MOK

 

Restauracja Wichrowe Wzgórze

Specjalna oferta dla uczestników
warsztatów!

ul. Grunwaldzka 20
14-260 Lubawa

tel. +48 601 565 324

Odl. 2000 m od MOK

Planet Club 

Specjalna oferta dla uczestników
warsztatów!

ul. Grunwaldzka 20
14-260 Lubawa

tel. +48 518 963 829

Odl. 2000 m od MOK

Hotel – Restauracja Spichlerz 

ul. Kupnera 14
14-260 Lubawa

tel. +48 784 924 356

Odl. 700 m od MOK

 

Karczma nad Sandelą

ul. Wyzwolenia 4
14-260 Lubawa

tel: +48 89 645 25 75

Odl. 900 m od MOK

 Pizzeria „Troja”

ul. Kopernika 2
14-260 Lubawa

tel: +48 785 190 790

Odl. 900 m od MOK

Restauracja Las Vegas

ul. Kowalska 2 (Rynek)
14-260 Lubawa

tel: +48 89 645 40 30
tel: +48 721 188 902

Odl. 750 m od MOK

 

Lodowa Kawiarenka

10% zniżki na hasło „Warsztaty Soundela 2017”!

ul. Gdańska 20
14-260 Lubawa

tel: +48 576 405 560

Odl. 400 m od MOK

Kuchnia Domowa – Bar Mleczny

ul. Rynek 19
14-260 Lubawa

tel: +48 723 020 632

Odl. 700 m od MOK

Restauracja Musa

Targowisko Dolne 1A
14-260 Lubawa

tel: +48 89 645 39 66
tel: +48 510 814 988

Odl. 2600 m od MOK

Bar Musa

Targowisko Dolne 1A
14-260 Lubawa

tel: +48 89 645 39 66
tel: +48 510 814 988

Odl. 2600 m od MOK

 

NOCLEGI

Wichrowe Wzgórze

ul. Grunwaldzka 20
14-260 Lubawa

tel. +48 601 565 324

Odl. 2000 m od MOK

Maximus

ul. Rzepnikowskiego 44
14-260 Lubawa

tel. +48 89 645 51 99
tel. +48 502 26 26 49

Odl. 120 m od MOK

 

Hotel – Restauracja Spichlerz

ul. Kupnera 14
14-260 Lubawa

tel. +48 784 924 356

Odl. 700 m od MOK

Hotel Copernicus

10% zniżki na hasło „Warsztaty Soundela 2017”!

Targowisko Dolne 1A
14-260 Lubawa

tel: +48 89 645 39 66
tel: +48 510 814 988

Odl. 2600 m od MOK

 

Hotel Pałac Mortęgi****

Mortęgi 3
14-260 Lubawa

tel. +48 89 644 94 60
tel. +48 89 644 94 68

Odl. 5200 m od MOK