Warsztaty Soundela 2019

Lubawska Grupa Muzyków

 O warsztatach

Kochani, mamy To!
Niezmiernie miło poinformować, iż trzecia edycja warsztatów Soundela 2019 nadchodzi wielkimi krokami 🙂 W tym roku rozszerzamy nieco jej formę, co z pewnością przyniesie sporo dodatkowych atrakcji 

Tradycyjnie dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lubawa, Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie oraz sponsorów, przygotowaliśmy w tym roku 3-dniową imprezę, podczas której oprócz szeroko pojętej edukacji znajdzie się przestrzeń na zdobywane kontaktów, spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata muzyki i show-biznesu oraz przede wszystkim dobrą zabawę 

Serdecznie zapraszamy!!!

Informacje o warsztatach w pigułce:

Termin: 25-27 czerwca (wtorek – czwartek)

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie, ul. Rzepnikowskiego 44, 14-260 Lubawa

Koszt: 250 zł

Grupy warsztatowe: wokal, gitara, perkusja, gitara basowa, instrumenty klawiszowe i produkcja muzyczna

Wykładowcy

Zajęcia prowadzone będą w 6 grupach warsztatowych, które poprowadzi prześwietna Kadra Profesorska:

Jacek Królik – gitara, Zawiadowca Artystyczny Warsztatów

Urodzony w Krakowie w roku 1967.
Gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite, Kreszendo.
Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko,
Adamem Sztabą, Ewą Bem, Robertem Chojnackim.

Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy, w której grał do roku 2009.
Wraz z Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar.
Od roku 2009 współpracuje z Andrzejem Sikorowskim.
Jest autorem muzyki do komedii Juliusza Machulskiego „Ile waży Koń Trojański”.
Współtwórca gitarowego projektu Rock Loves Chopin II, w którym grają wybitni polscy instrumentaliści Marek Raduli , Damian Kurasz i Ryszard Sygitowicz.
2 grudnia 2017 ukazała się debiutancka płyta gitarzysty, która uzyskała nominację do nagrody Fryderyk.
Od roku 2018 jest szefem muzycznym i członkiem zespołu Krzysztofa Cugowskiego.
W roku 2019 wraz z aranżerem Wojciechem Lemańskim i dyrygentem Łukaszem Błaszczykiem powołał do życia symfoniczny projekt Orchestral Rock.

W swoim dorobku artysta posiada ponad sto pięćdziesiąt nagranych płyt. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.

Natalia Niemen – wokal

Piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną.

Osobowość i głos artystki należą Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Monika Malec – wokal

Wokalistka, nauczyciel śpiewu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunkach – Dyrygentura chóralna i Fortepian oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku – Prowadzenie zespołów muzyki jazzowej i rozrywkowej. W 2014 roku otrzymała tytuł doktora w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej – wokalistyka. W latach 2001 – 2015 była wykładowcą przedmiotu „Śpiew solowy” na kierunku Jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Od 2014 roku pracuje jako adiunkt na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu na kierunkach Musical oraz Wokalistyka Estradowa. Od 2016 r. wykłada emisję głosu w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Jako trener wokalny pracowała przy produkcji wielu programów telewizyjnych: „Jak Oni Śpiewają“ V, VI, „XFACTOR“ II – IV , „Bitwa na głosy“ I -III, „Mam talent“ IV-XI, „The Voice of Poland“ I „Mali Giganci” I – III, „Superstarcie”, Idol 2017. Odpowiadała za przygotowanie wokalne aktorów w spektaklach teatralnych: „Zły”- reż. Jan Buchwald, Teatr Powszechny im. Z. Hubnera, „Zorro” – reż. Tomasz Dutkiewicz, Teatr Komedia, „Człowiek dwóch szefów” – reż. Tomasz Dutkiewicz, Teatr Komedia, „Pierwsza Randka” – reż. Tomasz Dutkiewicz, Teatr Komedia, „Komedia o napadzie na bank” – reż. Tomasz Dutkiewicz, „Król” – reż. Monika Strzępka, Teatr Polski w Warszawie, „Żołnierz Królowej Madagaskaru” – reż. Krzysztof Jasiński, Teatr Polski w Warszawie.

Od 2014 r. współpracuje z SDI Media Polska jako kierownik muzyczny przy produkcji dubbingu polskiej wersji językowej filmów i seriali (m.in. „Kopciuszek”, „W głowie się nie mieści”, „Mój przyjaciel smok”, „Elena z Avaloru”, „Prawo Milo Murphy’ego”, „Młodzi Tytani”, „Iniemamocni 2”).

Poza muzyką, jej wielką pasją jest psychologia, którą studiowała w latach (2001-2007) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Bartek Królik – gitara basowa

Bartek Królik – wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Trzykrotny laureat muzycznej nagrody Fryderyk (2004 i 2005) oraz dwukrotny laureat MTV European Music Award (2004 i 2005). Bartek Królik debiutuje z solową płytą z gatunków soul/pop/funk.

Współzałożyciel i członek grupy Sistars w latach 2001-2012. Współtworzy z Markiem Piotrowskim zespół o nazwie Spoken Love oraz duet producencki o nazwie Plan B. Od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej.

Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół i Pono, Marina Łuczenko, Ania Szarmach. Koncertował na większości polskich festiwali muzycznych jak: Przystanek Woodstock, Open’er Festival, Festiwal Opole, Festiwal Sopot oraz na drugim co do wielkości festiwalu jazzowym na świecie – Montreux Jazz Festival w Szwajcarii.

Kamil Barański – instrumenty klawiszowe i produkcja muzyczna

Klawiszowiec, pianista, muzyk sesyjny, producent muzyczny, aranżer, akompaniator. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Katowicach w klasie fortepianu oraz studia na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Członek zespołów Maryli Rodowicz, Magdy Steczkowskiej, Mateusza Krautwursta, grupy Śrubki Michała Jurkiewicza. Kierownik muzyczny cyklu Blues Symfonicznie Marzeny Ugornej oraz zespołu Nataszy Urbańskiej. Regularnie udziela się również w innych projektach.

W latach 2007-2011 pracował ze studentami wokalistyki w Instytucie Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Akompaniator i wykładowca na warsztatach muzycznych w Jaworkach, Bolesławcu, Końskich, Knurowie, Grodkowie, Raciborzu, Rybniku, Kargowej, Gliwicach, Krakowie, Terespolu, Opolu, Warszawie, Płocku, Ropczycach, Jaworznie (PoluZONE). W latach 2015-2018 akompaniator Akademii Teatralnej w Warszawie.

Jako muzyk sesyjny wspierał (również w charakterze zastępcy) takich artystów i projekty jak: Grzegorz Turnau, Kayah Transoriental Orchestra, Urszula Dudziak, Andrzej i Maja Sikorowscy, Kasia Cerekwicka, Sound’n’Grace, Chemia, Mikromusic, Monika Kuszyńska, Anna Karwan, Marika, Margaret, Tarkowski Orkiestra, Londonbeat, Hania Stach, Monika Urlik, Buslav, Olek Klepacz, Andrzej Cierniewski, Rafał Nosal i Bohema, The Positive, Chorzy na Odrę, Girls on Fire, Sienna Gospel Choir, Chłopacy, Funkalots i inne. Współpracował ponadto z takimi muzykami jak m.in.: Felicjan Andrzejczak, Kuba Badach, Adam Bałdych, Sławomir Berny, Przemysław Branny, Leszek Cichoński, Piotr Cugowski, Renata Danel, Jacek Dewódzki, Jerzy Filar, Funky Filon, Peter Francis, Michał Grott, Kayah, Joanna Kondrat, Kasia Kowalska, Jacek Królik, Thomas Lang, Robert Luty, Tomasz Łosowski, Przemek Maciołek, Maciej Miecznikowski, Krzysztof Misiak, Dorota Miśkiewicz, Jan Młynarski, Kuba Molęda, Maciej Molęda, Krzysztof Napiórkowski, Marcin Nowakowski, Wojtek Olszak, Małgorzata Ostrowska, Marek Piekarczyk, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Marek Raduli, Jnr Robinson, Ryszard Rynkowski, Anna Serafińska, Joanna Słowińska, Marcelina, Damian Ukeje, Zbigniew Wodecki, Marcin Wyrostek, Piotr Żaczek.

Akompaniował lub grał w sekcji akompaniującej w dwóch edycjach programu X Factor oraz ostatniej (XI) edycji Must Be The Music. Aranżował lub współaranżował utwory wykonywane w The Voice of Poland, Mam Talent, konkursie Debiutów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i innych. Współpracował z teatrami Roma i Rampa.

Wojtek Fedkowicz – perkusja (zajęcia w dn. 26-27.06)

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Laureat Bielskiej Zadymki Jazzowej, zdobywca Grand Prix na festiwalu Jazz Juniors oraz zdobywca nagrody ZAIKSu w konkursie Jazz Nad Odrą.

Wziął udział w nagraniu kilkunastu płyt, muzyki do seriali oraz programów telewizyjnych (m.in.: Kochaj i tańcz, Czas honoru, Szymon Majewski Show, X-Factor, The Voice of Poland,Taniec z Gwiazdami). Jest autorem muzyki do filmów animowanych oraz reklam telewizyjnych. Współpracował m.in. z grupą Pod Budą, Grzegorzem Turnauem, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Haliną Mlynkovą, Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, O.S.T.R. Od października 2010 roku jest wykładowcą w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako lider formacji “Wojtek Fedkowicz Noise Trio” w 2013 roku wydał debiutancką płytę pt. Post-Digital Dreamers.

W 2018 roku ukazała się druga autorska płyta pt. Imaginary Space nagrana w duecie z żoną, harfistką Agnieszką Grelą-Fedkowicz. W 2014 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych.

Wojtek Deręgowski – perkusja (zajęcia w dn. 25-26.06)

Polski perkusista młodego pokolenia. Poza prywatnymi lekcjami uczył się w Berklee College of Music w Bostonie. Specjalizuje się w takich gatunkach jak pop, hip hop i RnB.

Obecnie mieszka w Warszawie i jest perkusistą Moniki Lewczuk, Marceliny, Rosalie oraz zespołu Sorry Boys. Pracuje aktywnie również jako muzyk sesyjny na scenie i w studio. Wojtek swoją aktywność muzyczną wykazuje również w social media regularnie wstawiając filmy i lekcje perkusyjne.

Na swoich kanałach gromadzi ponad 200 tysięcy obserwatorów. Prowadzi również stronę internetową z lekcjami online gry na perkusji (www.wdrumlessons.com).

Wojtek jest endorserem pałek VicFirth, talerzy Meinl oraz naciągów Remo.

Wojtek Cugowski – gitara (zajęcia w dn. 27.06)

Ceniony w branży muzycznej gitarzysta, multinstrumentalista, wokalista obdarzony niezwykle melodyjnym głosem, kompozytor, autor tekstów, aranżer, znawca i wielbiciel rasowego rocka.
W 2001 roku Wojtek Cugowski z bratem Piotrem stworzyli grupę Bracia i przez kolejne 17 lat, to właśnie ten zespół stał się muzycznym priorytetem Wojtka. Połączenie mocnych rockowych riffów z melodyjnym graniem przyniosło grupie wiele nagród i przebojów, a także trzy autorskie płyty, z których ostatnia „Zmienić zdarzeń bieg”, pokryła się złotem i platyną. Przez ostatnie trzy lata bracia dzielili scenę z ojcem, Krzysztofem Cugowskim. Ich współpraca zaowocowała przebojową płytą „Zaklęty krąg” i wielomiesięczną trasą koncertową. Jej zwieńczeniem było, wydane w minionym roku, koncertowe DVD i CD pod tytułem „Ostatni raz”.

W swojej muzycznej historii Wojtek współpracował z wieloma uznanymi artystami, zespołami i wykonawcami. Znaleźli się się wśród nich: Jan Borysewicz, Marek Raduli, Dariusz Kozakiewicz, Robert Chojnacki, Wojciech Hoffmann, Jacek Królik, Ryszard Sygitowicz, Mietek Jurecki, Marek Biliński, Leszek Cichoński, Tomasz Torres, Adam Sztaba, Budka Suflera, TGD, Gospel Rain, a także wielkie zagraniczne gwiazdy: Doogie White (Rainbow, Michael Schenker, Yngwie Malmsteen), Vinny Appice (Black Sabbath, Heaven & Hell, DIO), Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake) oraz Doug Pinnick (King’s X).

Po sukcesach Braci i przebojowej trasie projektu CUGOWSCY, Wojtek postanowił wrócić do korzeni i ponownie stanąć na scenie jako wokalista. Tak zrodziła się najnowsza odsłona jego scenicznej działalności. „Wojtek Cugowski z zespołem”, to band który gwarantuje najwyższą muzyczna klasę, podróż do wysmakowanych dźwięków połączonych z niezwykłym wokalem i charyzmą frontmana.

Wojtek ze znawstwem i lekkością balansuje między stylowym rockiem i bluesowymi klimatami. Prezentuje mistrzowskie, gitarowe riffy w towarzystwie rasowego groove, o który dbają instrumentaliści z zespołu Bracia. Niezwykły miks muzycznej klasy z rockową energią wieloletnich scenicznych przyjaciół jest gwarantem koncertów na najwyższym poziomie, które zadowolą nawet najbardziej wyrobionych słuchaczy.

Jan Borysewicz – gość specjalny (prelekcja w dn. 26.06)

Genialny artysta. Wirtuoz gitary. Czarodziej melodii. Jako siedemnastolatek, zauważony przez znanego londyńskiego animatora bluesa, Alexisa Kornera rozpoczął zawodową grę na gitarze.

Kompozytor, wokalista, autor tekstów, lider, organizator. Wszelkie inicjatywy, w które się angażuje mają jasno sprecyzowany cel i muszą być najwyższej jakości. Nie toleruje niekompetencji, nie akceptuje kompromisów – dzięki czemu tworzy dzieła idealne. Jest laureatem wielu nagród, m.in. „100-lecia ZAIKS”, „Best Composer of Tokyo Music Festival”, “Gitarowy Top”, “Nagroda słuchaczy RMF FM”, „Bursztynowy Słowik” i wielu, wielu innych.

Swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał w takich zespołach jak: Nurt, Katia&Roman czy Apokalipsa. W 1978 roku rozpoczął współpracę z Budką Suflera i razem z nią nagrał trzy albumy, w tym najbardziej znany „Za ostatni grosz” oraz stworzył swoją pierwszą kompozycję „Nie wierz nigdy kobiecie”, która do dzisiaj pozostaje jednym z najbardziej popularnych utworów polskiej sceny muzycznej.

W 1981 roku wraz z Andrzejem Mogielnickim, postanowił założyć swój zespół Lady Pank, który do dziś święci triumfy. Jego piosenek z przyjemnością słucha już trzecie pokolenie młodych ludzi. Występował w Polsce, w Europie, w Ameryce, w Azji. Zdobywa laury i wyróżnienia. Niezwykły fenomen artystyczny zespołu był, i nadal jest, wynikiem nietuzinkowej gry na gitarze jej lidera.

Gra równie dobrze lewą, jak i prawą ręką. Wiele zdjęć prezentuje Borysewicza z gitarą nad głową, za plecami, niczym Jimi Hendrix – grający zębami, językiem… ta gra niezmiennie go bawi.

Równolegle z Lady Pank realizuje wiele projektów solowych. Jednym z nich jest trio Jan Bo, z którym wydał już 5 albumów. Współpracował również z takimi artystami jak Grzegorz Ciechowski, Tadeusz Nalepa, Urszula, Ewa Bem, Edyta Bartosiewicz, Majka Jeżowska, Jacek Skubikowski, Krzysztof Krawczyk, Chłopcy z Placu Broni, Homo Twist. Z Pawłem Kukizem nagrał platynową już płytę „Borysewicz Kukiz”. Utwory „Bo tutaj jest jak jest” i „Jeśli tylko chcesz” długo nie schodziły z czołówek list przebojów.

Borysewicz był też twórcą projektu „Nasz Wspólny Świat”, przy którym współpracowali z nim Lombard, TSA czy Kombi. Znany jest również jako producent składanki „Być Wolnym”, w której nagrywaniu wzięły udział poza Lady Pank, takie formacje jak Perfect, T.Love, Big Cyc, Acid Drinkers, Robert Gawliński.

Skomponował wiele utworów dla wspaniałych zespołów i artystów, m.in. „Niepisane” Braci, „Nie chcę Cię obchodzić” Ani Wyszkoni, płytę „Na skos” Izabeli Trojanowskiej, czy „Bal Maturalny” Alibaba Borysewicz.

Jest autorem muzyki filmowej (E=mc2, Wiedźmy, Złoty Środek), i teatralnej. Skomponował również muzykę do filmu „O dwóch takich co ukradli księżyc”, wykorzystaną później do licznych przedstawień teatralnych, musicali i bajek.

W 2018 roku postanowił zaryzykować i ponownie nagrać pierwszą, legendarną płytę Lady Pank. Do nagrań zaprosił wyjątkowych Gości, uzupełnił warstwę muzyczną, poszerzył instrumentarium. Dzięki temu stworzył, dzieło wybitne – ponadczasowe i dojrzałe, gdyż jedno nie ulega wątpliwości: Jan Borysewicz, niczym jak wino, im starszy, tym lepszy.

Regulamin

Zgłoszenie do udziału w warsztatach muzycznych „Soundela 2019” jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Pobierz Regulamin

Zgłoszenia

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionej czytelnie „Karty Zgłoszenia Soundela 2019” na adres warsztaty@lubawskagrupamuzykow.pl.

Pobierz Kartę Zgłoszenia

W przypadku osób niepełnoletnich rodzic lub opiekun prawny zobowiązany jest do wypełnienia „Oświadczenia rodzica/opiekuna”, które należy przesłać wraz z „Kartą Zgłoszenia Soundela 2019”. Oryginał oświadczenia należy dostarczyć organizatorowi w dniu rozpoczęcia warsztatów.

Pobierz Oświadczenie rodzica/opiekuna

Program

Program warsztatów może ulec zmianie.

Dzień I (25 czerwca) Dzień II (26 czerwca) Dzień III (27 czerwca)
09:00 – 10:00 Rejestracja uczestników

10:00 – 10:15 Oficjalne rozpoczęcie warsztatów

10:30 – 14:00 Zajęcia w grupach

14:00 – 16:00 Przerwa obiadowa

16:00 – 18:00 Zajęcia wspólne (wszyscy wykładowcy)

20:00 – 00:00 Jam session

10:00 – 14:00 Zajęcia w grupach

14:00 – 16:00 Przerwa obiadowa

16:00 – 18:00 Zajęcia wspólne (Jan Borysewicz)

20:00 – 00:00 Jam session

10:00 – 12:00 Zajęcia w grupach

12:00 – 14:00 Przerwa obiadowa

14:00 – 16:00 Zajęcia w grupach

16:00 – 16:30 Podsumowanie i zakończenie

Organizatorzy, sponsorzy, patroni medialni

Organizatorzy

Urząd Miasta Lubawa

Sponsorzy

 Urząd Miasta Lubawa

Patroni medialni

TV Eltronik 
 
e-Lubawa

Baza noclegowa i gastronomiczna

WARSZTATY

Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie

ul. Rzepnikowskiego 44
14-260 Lubawa

– rejestracja
– rozpoczęcie warsztatów
– podsumowanie warsztatów
– grupy warsztatowe

Wichrowe Wzgórze

ul. Grunwaldzka 20
14-260 Lubawa

– jam session

GASTRONOMIA

Atmosfera

ul. Rzepnikowskiego 31/11
14-260 Lubawa

tel. +48 89 645 51 99
tel. +48 502 26 26 49

Odl. 120 m od MOK

Restauracja Wichrowe Wzgórze

Specjalna oferta dla uczestników
warsztatów!

ul. Grunwaldzka 20
14-260 Lubawa

tel. +48 601 565 324

Odl. 2000 m od MOK

Hotel – Restauracja Spichlerz 

ul. Kupnera 14
14-260 Lubawa

tel. +48 784 924 356

Odl. 700 m od MOK

Karczma nad Sandelą

ul. Wyzwolenia 4
14-260 Lubawa

tel: +48 89 645 25 75

Odl. 900 m od MOK

 Pizzeria „Troja”

ul. Kopernika 2
14-260 Lubawa

tel: +48 785 190 790

Odl. 900 m od MOK

Lodowa Kawiarenka

ul. Gdańska 20
14-260 Lubawa

tel: +48 576 405 560

Odl. 400 m od MOK

Kuchnia Domowa – Bar Mleczny

ul. Rynek 19
14-260 Lubawa

tel: +48 723 020 632

Odl. 700 m od MOK

Restauracja Musa

Targowisko Dolne 1A
14-260 Lubawa

tel: +48 89 645 39 66
tel: +48 510 814 988

Odl. 2600 m od MOK

Bar Musa

Targowisko Dolne 1A
14-260 Lubawa

tel: +48 89 645 39 66
tel: +48 510 814 988

Odl. 2600 m od MOK

NOCLEGI

Wichrowe Wzgórze

ul. Grunwaldzka 20
14-260 Lubawa

tel. +48 601 565 324

Odl. 2000 m od MOK

Atmosfera

ul. Rzepnikowskiego 31/22
14-260 Lubawa

tel. +48 89 645 51 99
tel. +48 502 26 26 49

Odl. 120 m od MOK

Hotel – Restauracja Spichlerz

ul. Kupnera 14
14-260 Lubawa

tel. +48 784 924 356

Odl. 700 m od MOK

Hotel Copernicus

Targowisko Dolne 1A
14-260 Lubawa

tel: +48 89 645 39 66
tel: +48 510 814 988

Odl. 2600 m od MOK

Hotel Pałac Mortęgi****

Mortęgi 3
14-260 Lubawa

tel. +48 89 644 94 60
tel. +48 89 644 94 68

Odl. 5200 m od MOK